Si do te jete moti ne Kosov

July 24, 2013 | Kategorija: Uncategorized | Comments Off

N’qofse jeni te interesuar per ceshtjen se si do te jete moti ne Kosov atehere ju jeni ne vendin e duhur sepse nese keni planifikuar ndonje pushime ne stinen e veres ju duhet patjeter te dini se si do te jete koha. Ditet e veres shfrytezohen ne menyra te ndryshme, disa nga ne kohen e kalojne ne pishina disa ne natyr e disa ne vende tjera. Keshtu nese planifikoni ndonje vizit ne ndonje qytet te Kosoves ju duhet te dini se qysh do te marr moti ne Kosov. Shpresojm qe ne ju kemi ndihmuar per te gjet informata te ndryshme sa i perket te dhanave meteorologjike.

Gjithqka mbi parashikimi i motit

June 21, 2013 | Kategorija: Uncategorized | Comments Off

Ne faqen te cilen do ta prezentojme sot mund te gjeni informata te ndryshme sa i perket te dhenave meteorologjike per vendin tuaj si ne Kosove, Shqiperi dhe Maqedoni. Ju prezentojme kete: parashikimi i motit do te ju ndihmoje qe te jeni sigurt se si do te jete neser koha dhe se cfare mund te veproni gjate dites. Parashikimi i motit eshte shume i rendesishem gjithashtu per shendetin tone, meqenese ka shume persona te cilet jan te ndijshem ne ndryshimet atmosferike dhe keshtu ata duhet te marrin masa me pare. Prandaj ju keshillojme qe te ndiqni gjdo dite rregullisht termin parashikimi i motit per vendin tuaj.

Dalin fotot e ciftit qe u vrane dje nga babai i djalit

February 6, 2013 | Kategorija: lajme | Shkruaj nje koment

Nga katër anëtarë familjeje që ziheshin çdo ditë për pronësinë e shtëpisë, vetëm Rajmonda ka mbetur aty. Bashkëshorti i saj, Engjëll Uçaj, ndodhet në burg, ndërsa i biri Sokoli dhe gruaja e tij italiane Giulia Baldassari, në varr. I vrau të dy me të njëjtën armë në korridorin e apartamentit për të cilën u grindën një vit rresht. Banesa ndodhet në katin e katërt, në lagjen “Sul Paprri”, pranë qendrës së Elbasanit. Është një pallat i ri, i ndërtuar në vitin 2007, atëherë kur familja Uçaj, e ardhur nga Laçi, është vendosur aty.

Fillimisht ka banuar vetëm Rajmonda me Engjëllin, por prej një viti po jetonin bashkë me prindërit edhe Sokoli 27-vjeçar me Giulian 24-vjeçare, të cilën djali e kishte prezantuar si gruan e tij. Por deri në vdekje, italiania nuk u pranua kurrë si nuse shtëpie…

Vazhdo…

Pacientët qepen me penj fals

February 6, 2013 | Kategorija: lajme | Shkruaj nje koment

Pacientët kosovarë po qepen me penj të kualitetit të dobët, që fare lehtë mund tu këputet në plagë.

Mjeket e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, thonë se po operojnë më penj të falsifikuar nga lista esenciale e barërave.

Këto fakt i ka drejtuar, kryetari i Sindikatës së Shëndetësisë, dr Blerim Syla. Ai tha për RTK-në se, furnizuesi i fundit me penj për QKUK-në ka ofruar material të dobëta.

Vazhdo…

Ska koncert të Rita Ores ne Prishtine për 17 shkurt

January 24, 2013 | Kategorija: showbiz | Shkruaj nje koment

Videoklipi i këngës “Shine Ya Light”, të cilin ylli botëror i muzikës, Rita Ora, e xhiroi në Prishtinë, nis me lajmin që jep djaloshi: “Rita po vjen, Rita po vjen”. Por ajo nuk do të vijë në Prishtinë. Së paku jo me një koncert në pesëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, për të cilin ia kanë bërë ftesën institucionet kosovare.

Ministri i Kulturës, Memli Krasniqi – i cili i prin Këshillit Organizativ të aktiviteteve festive të jubileut – ka dhënë lajmin. Ai ka thënë se Rita Ora nuk do të jetë në Prishtinë, për shkak të angazhimeve të saj.

Dafina harron Ledrin për një mashkull tjetër

September 17, 2012 | Kategorija: Uncategorized | Shkruaj nje koment

Dafina ka nisur të shoqërohet me një mashkull të ri. Ende nuk është zbuluar identiteti i tij, por mësohet se këngëtarja e cila është përfolur shumë për lidhjet e saj romantike po aq sa për sukseset në këngë, ka një të dashur të ri. Dafina Zeqiri, vetë nuk e ka pranuar zyrtarisht këtë lidhje.

Mësohet se i dashuri i saj i ri, në fakt nuk është dhe aq i ri në moshë dhe nuk vjen nga bota e show biz-it. Por për të zbuluar të vërtetën e kësaj historie, duhet të presim edhe pak. Si edhe më parë Dafina fillimisht është treguar e kujdesshme në publikimin e historive të saj të dashurisë dhe i ka bërë publike vetëm kur lidhja është bërë serioze.

Mustafa: Po na sulmojnë!

September 15, 2012 | Kategorija: Uncategorized | Shkruaj nje koment

(E plotësuar) Kryesuesi i Kuvendit të Komunës së Prishtinës, Sami Hamiti, i cili ndodhet në paraburgim në afat prej 30 ditësh, mbetet ende ligjërisht në postin e të parit të Kuvendit të Prishtinës. I arrestuar dy ditë më parë nga policia e EULEX-it nën dyshimin për zhvatje dhe korrupsion, ky rast nuk ka qenë argument i “mjaftueshëm” për largimin e Hamitit nga detyra nga ana e kryetarit të Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa.

I pari i LDK-së ka thënë se pavarësisht arrestimit dhe paraburgimit prej 30 ditësh, Hamiti do të mbetet kryesues i Kuvendit dhe se askush, sipas tij, nuk mund të shpallet fajtor para se të deklarohet drejtësia.

“Sami Hamiti do të mbetet kryesues i Kuvendit të Komunës, ai ka marrë votën e qytetarëve si anëtar i Kuvendit të Komunës dhe Kuvendit të Komunës si kryesues”, tha Mustafa, i cili mendon se nuk ka të drejtë të marrë vendim për largimin (shkarkim) e tij, pasi Hamiti në detyrë është me votën e qytetarëve.

Në tetor, kushtet e menaxhimit të hapësirës ajrore

September 15, 2012 | Kategorija: Uncategorized | Shkruaj nje koment

Këshilli i NATO-s, Qeveria e Kosovës dhe ajo hungareze do të fillojnë në tetor negociatat për kushtet e menaxhimit të hapësirës së sipërme ajrore të Kosovës. Zyrtarët e Aviacionit Civil të vendit i kanë thënë Radio Kosovës se hapja e kësaj hapësire do t’i sjell benefite Kosovës. Megjithatë, ata nuk kanë qartësuar se sa do të jetë përqindja e Kosovës në ndarjen e fitimit me “Hungarocontrol”.

Para se të përcaktohet hisja e fitimit dhe koha se sa Hungaria do ta menaxhoj hapësirën e sipërme ajrore të Kosovës, autoritetet kosovare po synojnë që menaxherit t’i shesin disa shërbime.

Aplikimi Online

September 11, 2012 | Kategorija: lajme | Shkruaj nje koment

Pervec audicioneve qe jane mbajtur ne qytete te ndryshme te Shqiperise, eshte i hapur edhe aplikimi online ne faqen zyrtare te Big Brother Albania.

Aplikoni edhe ju, dhe behuni pjese e aventures se Big Brother Albania 6 duke aplikuar online ne linkun e meposhtem:

http://bigbrother.top-channel.tv/5/apliko.php

Audicionet e rradhes per Big Brother Albania 6

July 11, 2012 | Kategorija: lajme | Shkruaj nje koment

Audicionet e rradhes per edicionin e 6-te te Big Brother Albania:

Pogradec: 27 korrik, prej ores 18:00, tek Sheshi “Odeon”.

Korce: 13 gusht

« Shkrimet te vjetra  

eXTReMe Tracker