Dorela Hysa,oferte nga nje agjensi amerikane

February 23, 2009 | Kategorija: vip | 3 Komente

Modelja Dorela Hysa është vetëm 15 vjeçare dhe nuk ka frikë të marrë iniciativa të guximshme në jetë, sidomos kur bëhet fjalë për modën. Kështu ka nisur rrugën drejt ëndrrës për të shkelur pasarelat e modës në botë dhe ka qenë me fat, sepse destinacioni është Amerika. Bëhet fjalë për një ofertë që sapo i ka trokitur në derë, dhe që do t’i ndryshojë jetën.

[singlepic id=2 w=320 h=240 float=center]

Dorela, e cila doli fituese e “Ford Super Model of the World Albania 2008”, që u organizua në Tiranë më 29 tetor 2008, ka vendosur të lërë Shqipërinë në qershor për t’u vendosur në New York.

Vetëm tre muaj pasi është shpallur fituese e këtij evenimenti, bukuroshja ka marrë ofertën nga një agjenci prestigjioze amerikane, kontratën me të cilën do ta lidhë në qershor.


Komento


eXTReMe Tracker